Ubytování je řešeno v uzavřeném areálu rodinných dvojdomů na Žatecku v obci Račetice

 

Okolní krajina umožňuje individuální program vycházek a výletů na kole nebo individuální  návštěvu Žatce, Kadaně nebo Podbořan. Blízkým údolím protéká řeka Ohře s ideálními cestami pro trávení volného času v přírodě, procházky v přírodě a pro zájemce s  možností získání rybářského lístku a rybolovem ve vlastním rybářském revíru. (www.racetice.cz , www.racetickymesicnik.eu )
Okolní krajina je plna historických a kulturních památek a okolní obce a města jsou silně zaměřena na klientelu toužící po klidném stáří a poznání, kdy v rámci cestovního ruchu nabízí okolní krajina právě maximální vyžití pro seniory.

 

Popis služeb klientům (cena/měsíc)

Ubytování: lůžko ve dvoulůžkovém bytě                     

Stravování: 5x denně  (snídaně + svačina, oběd+ svačina, večeře) a nepřetržitý pitný režim

Služby ubytovaným v ceně  - 1x týdně praní osobního prádla, 1x týdně odvoz  do Žatce,1x denně úklid a likvidace odpadků, donáška stravy, pošta, neomezeně k dispozici zahrádka a odpočinkové a sportovní zařízení a vybavení v celém areálu, úschova cenností v trezoru, neomezeně je k dispozici tělocvična bazén a sauna, knihovna, dílny a ateliér, v případě potřeby parkovací plocha, kotec pro psa, zapůjčení zahradního vybavení a nářadí, přístup k internetu a zřízení webadresy, doprava k lékaři

Celkem za měsíc                                           11 400,-Kč/lůžko

ve dvoulůžkovém

+ přiznaný pečovatelský příspěvek

 

POPIS AREÁLU

Ubytování představuje 12 bytových domů, vždy se sedmi dvou až třílůžkovými byty, přístupnými vchodem situovaným do středu areálu. Každý byt  je přístupný ze společné chodby a obsahuje pokoj s kuchyňskou linkou a ložnici, kde jsou umístěny vždy dvě až tři lůžka. Součástí bytu  je koupelna s WC kde je vše přizpůsobeno pro tělesně postiženého uživatele dle vyhlášky č. 369 Ministerstva pro místní rozvoj z 10. 10. 2001 o obecných technických požadavcích zabezpečujících užívání staveb osobami s omezenou schopností pohybu a orientace  Každý byt má možnost obhospodařovat zahrádku pro pěstování zemědělských plodin nebo květin.

Z těchto 12 domů je 6 domů provozováno v režimu nájemních bytů pro seniory. Cena za nájem bytu je kalkulována dle pravidel SFRB ve výši 120 Kč/m2. Ostatní služby jako stravování a fakultativní služby jsou klientům nabízeny individuálně dle požadavků a potřeb.

Všechny pokoje v areálu jsou vybaveny WC, sprchou a umyvadlem, kuchyňským koutem s ledničkou, indukční elektrickou plotýnkou, mikrovlnou troubou a varnou konvicí. Na pokoji je umístěn rozhlasový přijímač a televizor s televizním stolkem.

Každé lůžko je vybaveno 2x ložním prádlem, šatní skříní, peřiňákem a nočním stolkem s lampou. V pokoji je jídelní stůl a dvě židle, 2x polička na knihy - pro každé lůžko jedna, odpadkový koš a věšák s botníkem.

Okna jsou opatřena garnyží, záclonou se závěsem a žaluzií.

Dveře jsou opatřeny generálním klíčem pro personál, který smí být použit pouze v případě naléhavé potřeby. Strava je donáškou nebo lze využít společenského sálu v centrální budově jako jídelny. Tento typ je určen pro seniory s požadavkem nejvyšší péče a intenzivní pomoci. 

Všem seniorům je povoleno, při dodržení vnitřního řádu areálu, chovat psa a kočku, kouřit a požívat  alkoholické nápoje. Bez omezení mohou ubytovaní využívat rehabilitační objekt s bazénem, tělocvičnou, saunou a se zázemím, venkovní hřiště nebo kulturní sál s příležitostným barem a krbem, knihovnu + internetovou kavárnu, půjčovnu kol a sportovních potřeb a zemědělského nářadí.

Areál mimo rodinné domy využívá vrátnici, kuchyň pro studený a teplý výdej stravy, ordinaci dentisty a praktické lékaře včetně čekárny a WC, kadeřníka+pedikuru, prodejnu s rychlým občerstvením s kavárnou a cukrárnou.

V areálu lze využít venkovní hřiště, několik altánů pro pořádání individuálních akcí, mnoho míst s posezením na lavičkách  v kruhu svých nových přátel a nebo spoustu společenských akcí pořádaných ve společenském sále.

Pohyb v obci Račetice  je bez monitorování. Individuální vycházky a odjezdy mimo obec a do jejího okolí jsou z důvodu bezpečnosti zaznamenávány a pro takové výlety je k dispozici seniorům zapujčený mobilní telefon.

 

STAVEBNÍ POPIS AREÁLU 

Náplň: Výstavba areálu bytů v bytových domech s občanskou vybaveností pro zázemí  ubytovaným  a poskytování  pečovatelské služby seniorům

Místo: Račetice

Popis stavby - areálu

 1. Realizace  výstavby 12 bytových domů (6 v režimu nájemních bytů pro seniory + 6 v režimu DpS a DSZR)
 2. Správní budova  s provozním zázemím v 1NP a ve 2NP s administrativní částí, pokoji a šatny se soc.vybavením sprchy a WC pro personál.
 3. Vrátnice, výměník s rozvodnou, rekonstrukce centrální kotelny a teplovod
 4. Přípojky teplovodu, vodovod a TÚV, splašková kanalizace, VN, dešťová kanalizace
 5. Oplocení
 6. Boxy pro kontejnery s odpadem
 7. Veřejné osvětlení
 8. Rozvod NN a slaboproudu v areálu
 9. Rozvod závlahové vody a retenční nádrž
 10. Zpevněné plochy a komunikace s parkovacími plochami
 11. Komunikace pro pěší
 12. Sadové úpravy a mobiliář ( lavičky, odpadkové koše, vlajkové stožáry atd.)

 

Počet  rodinných  domů v areálu 12 se 18 lůžky = 216 lůžek

CELKEM cca                                                              216 lůžek

 

  

Možnost ostatních služeb

 1. Kondiční, rehabilitační a oddechové  – bazén, sauna, vířivka, parní lázeň, solárko
 2. Kadeřník
 3. Pedikura
 4. Praní osobního prádla
 5. Kulturní a společenské akce
 6. Půjčovna kol
 7. Půjčovna grilu, zahradních stolů a židlí
 8. Doprava miniBus k lékaři nebo za nákupy

 

Plánovaný  počet klientů je cca                              210 občanů

Počet personálu:                                                      ±102 zaměstnanců

 

Těšíme se , že své klidné stáří strávíte v naší krásné obci.

 

Samozřejmostí je denní aktivní sportovní, kulturní a společenský život.

Obec zařizuje a pořádá pravidelné kulturní a společenské akce.

 

Tradicí jsou plesy zejména Myslivecký, Cibulářský a Obecní.

Račetická divadelní kavárna s předními umělci a herci, návštěvy pražských divadel a tradiční akce jako Obecní trhy, Račetická pouť, Adventní večery.

Obec má vlastní knihovnu a vydává vlastní obecní noviny.

 

Zahájení stavby       1 Etapa                               6/2014

Kolaudace areálu a uvedení do provozu od     5/2018 - předpoklad